Діти за кордоном. Що потрібно знати батькам?

Якщо ви вирішили, що поїздка за кордон не зможе бути повноцінною без власних дітей, або ж обдумуєте те, як ваше «чадо» зможе подорожувати разом з групою, але без вашого супроводу, то в цьому випадку перш за все потрібно знати про основні вимоги, щодо перебування неповнолітніх за межами власної країни.
Найперше, на що потрібно звернути увагу – це перелік документів, які є необхідними для самостійного виїзду з країни.
Якщо дитина не досягла 16 років і не має паспорта, то при перетині кордону вона має показати нотаріально засвідчений дозвіл батьків на виїзд з країни. Цей дозвіл робиться доволі швидко і безпроблемно у будь-якого нотаріуса. Також воно потрібно і у випадку супроводу лише одного з батьків.
Але є і винятки, де не потрібен даний дозвіл, а саме:
1.Якщо дитина виїжджає тільки з одним з батьків, а інший є іноземцем або ж проживає без громадянства
2. Якщо дитина виїжджає за межі власної країни на постійне місце життя. Для цього має бути відповідний штамп в закордонному паспорті
3. Або ж якщо ви можете пред’явити хоча б один з таких документів:
- свідоцтво про смерть другого з батьків
- рішення суду про позбавлення батьківських прав одного з батьків
- рішення суду, щодо надання дозволу виїзду дитини з одним з батьків, навіть без дозволу іншого з батьків
- довідка, що підтверджує вас, як «мати-одиначку», або ж батька, що виховує дитину один.
А ті діти, які досягли шістнадцятирічного віку, можуть подорожувати за кордон з власним закордонним паспортом, але він має бути актуальним не менше трьох місяців від дати запланованого виїзду з-за кордону.
Якщо дитина відправляється за кордон без супроводу батьків, тоді ДКС радить, зробити декілька копій паспортів і свідоцтв про народження, також зберігати їх в електронному вигляді та в мережі Інтернет, це може бути пошта. Це для того, аби не виникало великих проблем, коли дитина згубить паспорт.
Що стосується візових питань, то варто пам’ятати, що країни Шенген зони приділяють особливу увагу дітям, які не досягнули 18. Зокрема особи, які не досягли 14 років, просто не мають права перетинати кордон самостійно, їх має супроводжувати доросла людина.
Для Шенген візи потрібно підготувати такі документи:
1.Заповненна та підписана заява одним з батьків на отримання візи
2.Фотокартки
3.Копії внутрішніх паспортів батьків
4.Оригінал і копія проїзного документа або ж закордонного паспорта дитина
5.Оригінал і копія свідоцтва про народження
6.Довідка зі школи (під час навчального процесу потрібно отримати дозвіл на виїзд за кордон від керівника навчального закладу)
7.Довідка з місця роботи батьків, їх дохід за останні 6 місяців
8. Поліс медичного страхування для дитини
9.Підтвердження фінансової спроможності дитини на час її перебування за кордоном. Спонсорський лист та документи,що підтверджують фінансову спроможність спонсора(виписка з банківського рахунку)
Всі документи мають бути перекладені на англійську мову і мову країни до якої прямує ваша дитина. Більш детальнішу інформацію щодо документів ви можете уточнити у будь-якому візовому центрі.
Важливим є питання страхівки, адже у випадку надзвичайних ситуацій страховка може покрити всі витратити на ліки.
Якщо ваша дитина відправляється сама за кордон, у зв’язку з певними змаганнями або ж відпочинком, батькам перш за все радять бути уважними і серйозно віднестись до цього питання. Варто дізнатись якнайбільше про ту чи іншу організацію від якої їде ваша дитина.
Плануючи відправити дитину в подорож, заради безпеки вам потрібно ознайомитись з культурою, особливістю, специфікою країни, куди відправляється ваша дитина.
Кожному з батьків, потрібно мати записаний номер гарячої лінії МЗС: (+38 044) 238 16 57 посольства України, які в разі надзвичайних ситуацій за кордоном зможуть надати допомогу.
Також, перш ніж відправляти дитину з групою за межі країни, потрібно мати контактні дані супроводжуючих.
Стосовно закордонної подорожі вашої дитини, задля того, аби полегшити роботу відповідних служб у випадку форс-мажорних ситуацій, вам потрібно попередньо повідомити консульство України про час протягом якого ваша дитина перебуватиме в іншій країні. Спростять роботу адреси і контактні дані приймаючої сторони.
Вище згадану інформацію потрібно передати за номером +38 044) 238-16-57 або на електронну адресу: cons_or@mfa.gov.ua, для того аби задіяти заради безпеки, відповідні органи.
Не менш важливою є і обізнаність дитини у правилах поведінки в тій чи іншій країні. Не зашкодить, дати дитині в дорогу основні ліки, що можуть стати у нагоді.
Пам’ятайте, у разі виникнення форс-мажорних ситуацій, які будуть пов’язані з проблемами перебування вашої дитини за кордоном звертайтесь у консульства України у країні перебування дитини або телефонуйте на гарячі лінії, телефони яких згадувались вище.
Все ж, бажаємо вашій дитині гарного і безпроблемного відпочинку за кордоном, а вам мінімального хвилювання!
-
Як продовжити візу не виїжджаючи з Польщі?
23-04-2020 -
-
Раннє бронювання Туреччини 2019
04-12-2018 -
Графік роботи 9 - 18 СБ-НД - ВИХІДНИЙ!
Робота в Чехії на заводі Подорожуємо автостопом: як, за скільки і для чого Шенген віза: самостійно чи через посередників? Як оформити робочу візу в Польщу Різновиди запрошень в Польщу Бізнес-віза категорії C04 Поради щодо швидкого відкриття візи Все, що необхідно знати про візи Які країни найпривітніші у відкритті віз українцям? Як отримати візу: покрокова інструкція Актуальна інформація про працевлаштування в Польщі Робота в польщі по трудовому договору 10 пальців для візи - 23 червня 2015 Довідник Документи, що підтверджують вид діяльності для шенген візи Звільнення від сплати візового збору Необхідні документи для МРГ Як оплатити сервісний платіж на Візу Робота в Польщі на будівництві
Залиште коментар тут:
Коментарі :